
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 28.448 mm |
| Width | 13.5 mm |
| Termination | Quick Connect |
| Packaging | Bag |
| Depth | 28.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 6 mm |
| Type | Quick Connect, Disconnect |
| Orientation | Straight |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Natural |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 2 |
| ELV | Compliant |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Housing Color | Natural |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
Stock: 7593
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42444
Ext.Price$0.42444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42444 | $0.42444 |
| 10 | $0.35922 | $3.59220 |
| 25 | $0.33644 | $8.41100 |
| 50 | $0.32026 | $16.01300 |
| 100 | $0.30495 | $30.49500 |
| 300 | $0.28217 | $84.65100 |
| 500 | $0.27217 | $136.08500 |
| 1000 | $0.25916 | $259.16000 |
